Nuotr.: D.Lukšta

Pirmąjį kartą į „Akvilės“ lygos finalinį ketvertą patekusi Kauno KTU komanda pirmuoju bandymu prasibrovė į finalą. Solveigos Liesienės treniruojamos krepšininkės „Akvilės“ lygos pusfinalyje Kaune 76:55 (18:15, 15:10, 23:8, 20:22) sutriuškino Vilniaus BC „Tiketą“.

Rytoj finale KTU krepšininkės dėl titulo susikaus su reguliaraus sezono nugalėtoja Alytaus „RKL-GUT.LT“. Tuo metu „Tiketa“ akistatoje dėl trečiosios vietos žais su Kauno „LSU-Kaunu“.

„Mūsų komandai tai yra pats didžiausias pasiekimas. Šiandien turėjome laimėti, kito neplanavome. Ir mes pasiekėme pergalę. O rytojus mums toks svarbus nebus. Tuomet mes galėsime pasižaisti, išbandyti savo jėgas, nes susitiksime su labai stipria komanda. Žaisime savo malonumui. Kaip ir kiekviena komanda, mes norime laimėti“, – po laimėjimo kalbėjo KTU trenerė Liesienė.

Antrajame kėlinyje sužaidus 2 minutes „Tiketa“ atsiliko tik dviem taškais (19:21), bet tuomet 6 minutes nepelnė taškų, o tuo pasinaudojusi KTU įgijo 10 taškų persvarą (29:19).

KTU ekipa gerą atkarpą pratęsė ir trečiajame kėlinyje, kuriame ir toliau dominavo, o tiksint paskutinėms ketvirčio sekundėms įgijo 21 taško persvarą (54:33).

Paskutinio kėlinio metu kaunietės išlaikė didesnį nei 20 taškų pranašumą bei užtikrintai prasibrovė į lygos finalą.

„Labai perdegėme. Tai matėsi visą savaitę – dauguma merginų labai laukė šio finalinio ketverto, į kurį grįžome po kelių metų pertraukos, – akcentavo „Tiketos“ treneris Edgaras Matusevičius. – Tai labiausiai pakišo koją. Visos išėjo susikausčiusios – pirmoje pusėje laisvos net į lanką nepataikė. Nuo to viskas persikėlė į gynybą. Viską, ką planavome, darėme atvirkščiai. Laimėjo stipresnės.“

KTU: Martyna Petrėnaitė 24 (9/10 baudos), Gabija Janušaitė (5 atk. kam.) ir Brigita Turskytė po 9, Agnė Pelegrimaitė 8, Ligita Kinkevičienė (7 atk. kam.) ir Lina Kavaliauskaitė po 7.

„Tiketa“: Monika Aleksaitė 17 (8 atk. kam.), Eglė Jucevičiūtė 11 (14 atk. kam.), Greta Šniokaitė 8.