Nuotr.: D.Lukšta

„Akvilės“ moterų krepšinio lygos praėjusio sezono čempionės Alytaus „RKL-GUT.LT“ krepšininkės šį sezoną savo titulą gins pirmenybių finale.

Šeštadienį Kaune prasidėjusiame finaliniame ketverte „RKL-GUT.LT“ pusfinalyje 71:43 (13:15, 10:13, 27:7, 21:8) įveikė Kauno „LSU-Kauną“.

Kitame pusfinalyje kovos Vilniaus BC „Tiketa“ ir Kauno KTU.

Didžiąją pirmosios rungtynių pusės dalį priekyje buvusi „LSU-Kauno“ ekipa po dviejų kėlinių pirmavo 28:23, tačiau trečiąjį ketvirtį kur kas geriau pradėjo alytiškės.

Karolina Kazočiūnaitė įmetė du dvitaškius, Rasa Montvilienė pridėjo 10 taškų, Vaiva Garlinskė ir Egidija Paužuolienė smeigė po tritaškį, Milda Sauliūtė įmetė dvitaškį bei „RKL-GUT.LT“ po spurto 23:2 susikrovė 16 taškų pranašumą (46:30).

Ketvirtajame kėlinyje alytiškės savo persvarą padidino iki rekordinės 28 taškų ribos bei šventė užtikrintą pergalę.

„Lengvos kovos tikrai ir nesitikėjome. Pradžioje pavyko mobilizuotis, rodėme tokį krepšinį, kokį sugebame, – po rungtynių sakė „LSU-Kauno“ trenerė Rasa Kreivytė. – Antroje pusėje Alytaus krepšininkės parodė savo meistriškumą ir mums nepaliko vilčių. Antroje pusėje sudegėme, gavome nokdauną, po kurio neatsikėlėme.

Kai nesiseka puolime, tai rankos nusileidžia, o dar varžovės pora kartų pataikė iš toli (trečiojo kėlinio pradžioje). Vieną kartą mes gerą atkarpą padarome, kitą jos, bet jos labai laiku surengė ir nuėjo į priekį.“

„Galvojome, kad turėsime bėdų su tritaškių metikėmis ir Balčiūnaite. Ji atrodo labai tvirtai ir stipriai. Bet rezultatas yra toks, koks yra. Antroje pusėje mums pavyko pabėgti gynybos dėka. Ją susitvarkėme ir viskas pavyko. Kai atsikovoji kamuolį, tampa lengviau užpulti. O mūsų krepšininkės visos gali pataikyti“, – savo mintis apie akistatą dėstė „RKL-GUT.LT“ trenerė Kristina Grižienė.

„RKL-GUT.LT“: Rasa Montvilienė 13, Milda Sauliūtė (9 rez. perd.) ir Egidija Paužuolienė po 12, Karolina Kazočiūnaitė 11 (9 atk. kam.), Vaiva Garlinskė 10 (5 rez. perd.).

„LSU-Kaunas“: Ugnė Avižienytė 11, Kornelija Balčiūnaitė 9 (4/4 dvit., 10 atk. kam.), Ieva Stankeviečiūtė 8.