Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

„Akvilės“ moterų krepšinio lygos antrajame antrojo etapo ture sužaisti 7 mačai, kuriuose tris pergales šventė namuose žaidusios komandos, o 4 ekipos sėkmingai pasirodė svečiuose.

Pristatome tradicinę „Akvilės“ lygos turo apžvalga.

Kauno KM Aisčiai Vilniaus DPV 61-50 stat » Akvilės

Užbaigė. Alytaus „RKL-GUT.LT“ atstovės Akvilė Vitunskaitė ir Milda Sauliūtė skambiai užbaigė sausio mėnesį. Vitunskaitė pergalingose rungtynėse 95:48 prieš Vilniaus universitetą surinko 27 taškus, 8 atkovotus kamuolius ir 30 naudingumo balų, o Sauliūtė atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei surinko 23 naudingumo balus. Sauliūtė tapo sausio mėnesio MVP, o Vitunskaitė pateko į geriausių krepšininkių penketuką.

Sėkminga išvyka. Vasario mėnesį pergale pradėjo Vilniaus „VK-Kamanė“ kuri Panevėžyje vykusiame mače 77:55 susitvarkė su vietos „KKSC-Naftėno“ klubu.

Vilniečių gretose savo taškų (26) ir naudingumo balų (28) rekordus užfiksavo Raminta Šakickaitė. Nuo suolo pakilusi Olga Fomina pridėjo 20 taškų (5/9 trit.). Šeimininkėms 21 tašką pelnė Dovilė Perevičiūtė (8/15 dvit., 5/9 baudos, 8 atk. kam.).

Dvigubi dubliai. Kauno KM „Aisčių“ 185 cm ūgio vidurio puolėja Simona Visockaitė praėjusiame ture akistatose su Vilniaus DPV ir Vilniaus „Svaja“ surinko dvigubus dublius. Kovoje su DPV aukštaūgė pelnė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei pridėjo 5 blokus, o susitikus su „Svaja“ pasižymėjo 13 taškų, 17 atkovotų kamuolių ir 7 blokų rodikliais. Šį sezoną aukštaūgė iš 13 rungtynių net 12 mačų rinko dvigubus dublius.

Visockaitės vedama „Aisčių“ ekipa namuose 61:50 palaužė Vilniaus DPV, tačiau svečiuose 50:61 neatsilaikė prieš „Svają“.

Rekordai. Vilniaus DPV 30-ies metų 180 cm ūgio puolėja Vilūnė Martišauskaitė mače su Kauno KM „Aisčiais“ užfiksavo keturis savo asmeninius rekordus: pelnytų taškų (22), atkovotų kamuolių (12), atliktų rezultatyvių perdavimų (3) ir surinktų naudingumo balų (35).

Spurtas. Vilniaus „Svaja“ ketvirtojo kėlinio pradžioje prieš „Aisčius“ turėjo tik 2 taškų pranašumą (41:39), tačiau tuomet daugiau nei 3 minutes oponentėms neleido pelnyti taškų, pačios surinko 11 taškų bei pabėgo 52:39. Tokio deficito kaunietės nebepanaikino.

Užstrigo. KK „Patriotės“ rungtynių su Marijampolės ŽSM trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes pirmavo 6 taškais (38:32), tačiau pusę kėlinio nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojusios marijampolietės išlygino rezultatą 38:38. Ketvirtąjį kėlinį ŽSM laimėjo 14:4 bei šventė pergalę 58:45.

Nugalėtojoms Simona Paužaitė ir Milda Navickaitė kartu pelnė 27 taškus ir atkovojo 19 kamuolių, o šeimininkėms 14 taškų surinko Jurgita Šegždaitė.

Universali. Kauno KTU į pergalę 64:50 prieš Vilniaus universitetą vedė visur pasižymėjusi Martyna Petrėnaitė. Viena perspektyviausių šalies krepšininkių per 30 minučių pelnė 19 taškų (10/12 baudos), atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 26 naudingumo balus.

Pasižymėjo. Antrose Vilniaus DPV rungtynėse antrajame ture taškais pasižymėjo visos 7 rungtyniavusios Vilniaus ekipos krepšininkės, kurios 66:52 išvykoje palaužė Panevėžio „KKSC-Naftėno“ ekipą.

Nugalėtojoms po 17 taškų pelnė Regina Pūnienė ir Rūta Šilinytė (10 atk. kam.), 15 pridėjo Vilūnė Martišauskaitė. Panevėžietėms 12 taškų įmetė Emilija Stasiūnaitė, 11 surinko Justina Oficerovaitė.