Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr. Fotodiena.lt/J.Auškelis

Tryliktajame „Akvilės“ lygos ture sužaistos ketverios rungtynės, kuriose po dvi pergales pasidalino namuose ir išvykose žaidusios komandos.

Tradicinėje „Akvilės“ lygos apžvalgoje – pirmasis Vilniaus BC „Tiketos“ pralaimėjimas, paskutinę sekundę išplėšta Vilniaus universiteto pergalė, „VK-Kamanės“ triuškinamas laimėjimas, galingi Simonos Visockaitės bei Olgos Fominos pasirodymai ir dar daugiau.

Vilniaus universitetas Vilniaus Svaja 52-51 stat » Akvilės

Pirmoji nesėkmė. Vilniaus BC „Tiketa“ patyrė pirmąją nesėkmę šį sezoną. Vilnietės savo aikštėje 45:69 neatsilaikė prieš to paties miesto „Kibirkšties-VKM“ klubą. „Tiketa“ pralaimėjo visus kėlinius, o skaudžiausias joms buvo ketvirtasis, kuomet „Kibirkštis-VKM“ pelnė 15 taškų daugiau.

„Tiketa“ su 11 pergalių ir 1 nesėkme išlieka pirmoje A grupės vietoje, o „Kibirkštis-VKM“ (9-2) žengia antroje pozicijoje.

Drama. Vilniaus universitetas rungtynėse su Vilniaus „Svaja“ pergalę išplėšė tik paskutinę sekundę. Ją studentėms padovanojo Karolina Aidukaitė, pataikiusi dvitaškį ir varžovėms nepalikusi laiko atlikti metimo.

Prieš tai „Svaja“ turėjo ne vieną galimybę įtvirtinti pergalę – likus 23 sekundėms dvitaškį prametė Eglė Paukštienė, o likus 9 sekundėms – Irina Michailova.

Rungtynių didvyre tapusi Aidukaitė buvo naudingiausia žaidėja. Ji per 35 minutes pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Be atokvėpio. „Svaja“ vertėsi tik su šešiomis krepšininkėmis, o startinio penketo krepšininkės žaidė bent po 30 minučių. Be keitimų rungtyniavo tik Irina Michailova, o dar trys žaidėjos aikštėje išbuvo bent 36 minutes. Būtent jėgų galėjo pritrūkti „Svajos“ krepšininkėms išlaikant pranašumą, kadangi vienu metu jos turėjo 17 taškų persvarą (44:27), tačiau likusią mačo dalį pralaimėjo 7:25.

Sutriuškinimas. Vilniaus „VK-Kamanė“ namuose 81:44 lengvai susitvarkė su KK „Patriočių“ krepšininkėmis. Prie 37 taškais užfiksuotos pergalės daugiausiai prisidėjo Olga Fomina, pelniusi 26 taškus, atkovojusi 12 kamuolių, atlikusi 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkusi 38 naudingumo balus.

Fomina yra „VK-Kamanės“ komandos lyderė – ji vidutiniškai per 35 minutes renka po 17,8 taško, sugriebia po 5,5 kamuolio ir atlieka po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

Palyginimas. KK „Patriotės“ surinko 17 naudingumo balų, o „VK-Kamanės“ komandoje tokį skaičių pasiekė 4 krepšininkės. Iš viso „VK-Kamanė“ surinko 107 naudingumo balus ir užfiksavo savo sezono rekordą.

Dvigubas dublis. Simona Visockaitė pergalingose Kauno KM „Aisčiai“ rungtynėse su Marijampolės ŽSM surinko dvigubą dublį – ji pelnė 18 taškų, atkovojo 14 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Startiniai penketai. Akistatoje tarp „Aisčių“ ir ŽSM dominavo startinio penketo krepšininkės. Marijampolietėms startinėje sudėtyje rungtynes pradėjusios žaidėjos surinko 93 proc. taškų (52 iš 56), o kaunietėms – 92 proc. (66 iš 72).