Nuotr.:

Eglė Jucevičiūtė po vienerių metų pertraukos sugrįžo į Vilniaus BC „Tiketą“ ir taip triukšmauja „Akvilės“ lygoje, jog tapo lapkričio mėnesio MVP, o jos vedama komanda iškovojo 10 pergalių iš tiek pat galimų.

Penktąjį kartą LMKL palikusi puolėja atvirauja, kad šį sezoną prie sėkmingo žaidimo prisidėjo daug faktorių – solidi komplektacija, geras pasiruošimas sezonui, išlaikytas branduolys bei pačių žaidėjų noras.

Pačiai 31-erių metų 186 cm ūgio krepšininkei noro žaisti nė kiek netrūksta – ji šį sezoną vidutiniškai per 32 minutes pelno po 12,9 taško, atkovoja po 10,8 kamuolio, atlieka po 2,1 rezultatyvaus perdavimo, perima po 2,7 kamuolio, blokuoja po 3,3 metimo bei surenka po 23,5 naudingumo balo.

Interviu svetainei „akvileslyga.lt“ Jucevičiūtė papasakojo apie nelengvą praėjusį sezoną LMKL pirmenybių Kauno „Aisčių-LSU“ komandoje, pasidalino mintimis apie šį „Tiketos“ sezoną ir savo pačios žaidimą bei įvertino perspektyvių žaidėjų galimybes.

– 10 pergalių iš tiek pat galimų. Kas lemia tokią sėkmingą pirmąją sezono dalį?
– Visų pirma reikėtų išskirti komandos komplektaciją, kadangi visose pozicijose turime stiprias žaidėjas. Atsarginės krepšininkės tikrai gali pakeisti pagrindines, jaučiasi jų pasitikėjimas. O antra gero žaidimo priežastis – pasiruošimas sezonui. Mes visą mėnesį turėjome fizinio rengimo treniruotes, kurias rengė lengvosios atletikos treneris. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad kiek teko turėti pasiruošimų sezonui, tai buvo vienas iš geresnių.

Kiekvienais metais su „Tiketa“ bandėme ruoštis sezonui, tačiau moterys turi vaikų, savo darbus, tad nebūdavo nuoseklus pasiruošimas. Šįmet susitarėme, kad visos sąžiningai ruošimės sezonui ir visą mėnesį rinksimės. Tie du faktoriai viską lemia. Ir aišku, „Tiketos“ pagrindas kartu žaidžia jau ilgą laiką. Taip pat svarbus pergalių noras bei galutinio tikslo siekimas.

– Ar pačios tikėjotės, kad galite pasiekti visas 10 pergalių?
– Pergalių tikėjomės ir ne vienos. Mes juokdavomės, kad šiemet jau tikrai laimėsime lygą. Bet tik juokais taip kalbame. Tikrai buvo labai drąsu tikėtis visų 10 pergalių. Net abejoju, ar yra gerai laimėti visas rungtynes. Komanda labiausiai auga tuomet, kai pralaimima, nes tik tuomet pamatai klaidas. Kai laimi, tai atrodo nieko ir netrūksta, nieko nereikia keisti. Norisi tikėti savo komanda, bet manau, kad pralaimėjimų dar bus. Ypač tuomet, kai susijungsime su kita grupe.

– Į Tiketą grįžote po vienerių metų pertraukos. Ar komanda yra sustiprėjusi?
– Tikrai sustiprėjo. Praėjusį sezoną turėjome problemų su įžaidėjomis, kadangi Dovilė Poniškaitienė gavo traumą ir antros pozicijos žaidėją reikėjo perstatyti į pirmą.

Šį sezoną mums lyg iš dangaus nukrito ispanė Marija Fonseca Martinez. Aš manau, kad jos atėjimas davė labai daug. Maria yra atvažiavusi pagal savanorių programą. Ji dirba demokratinėje mokykloje ir moko mažus vaikus ispanų kalbos ir krepšinio. Maria tikrai turėjo daug šalių, kur galėjo važiuoti, bet Lietuvą pasirinko todėl, jog galėtų žaisti krepšinį. Prieš tai ji rungtyniavo ketvirtojo Ispanijos lygoje.

– Tapote geriausia lapkričio mėnesio „Akvilės“ lygos žaidėja. Galbūt gavote kažkokių sveikinimų iš artimųjų, komandos?
– Gavau daug pastebėjimų. Ir iš bendradarbių, ir artimieji labai džiaugėsi. Ir tėtis mačiau, kad feisbuke dalinosi (juokiasi). Man tai didelis įvertinimas. Aš pati žaidžiu ir tiek, neskaičiuoju statistikos, nesiekiu kažkokio rezultato. Svarbiausia visada yra žaisti dėl komandos – ir kamuolius nusiimti, ir blokuoti metimus. O kaip gaunasi, taip gaunasi.

Nesiekiu įspūdingų rezultatų – jeigu kartais būnu pavargusi, tai nieko tokio, juk nesmerksi savęs, jeigu rungtynes baigi su 10 naudingumo balų. Svarbu pergalės ir komanda. Mūsų stiprybė yra tokia, jog niekas nežino, kuri krepšininkė sužais. Varžovėms dėl to yra daug sudėtingiau. Galbūt jos ruošiasi uždengti vieną krepšininkę, o iššauna kita. 

– Kodėl praėjusį sezoną nusprendėte grįžti į LMKL?
– Aš jau ne pirmą kartą grįžtu į aukščiausią lygą. Tuomet sužaidžiu vienus metus ir vėl porą sezonų pailsiu. Tai vis kartojasi. Juokiuosi, kad 4 kartus grįžau ir penkis kartus išėjau. Niekada nežinau, kada bus penktasis sugrįžimas. Dabar apskritai net neplanuoju to.

Visada yra džiugu, kad sulauki kažkokios LMKL komandos pakvietimo, tai yra įvertinimas. Bet, galų gale, man jau 31-eri metai, o Kauno komandoje buvo kone perpus jaunesnių merginų. Buvo iššūkis išbėgioti per rungtynes ir jas pavyti, o ką kalbėti apie asmeninį rezultatą. Kai žaidi aukščiausiame lygyje, tai tam ir turi atsiduoti. Yra didelis skirtumas, kai tavo komanda treniruojasi dukart per dieną, o tu į Kauną atvažiuoji kelis kartus per savaitę ir vienas iš tų kartų yra rungtynės.

Tai yra sudėtinga ir fiziškai, ir psichologiškai. Viduryje sezono pradedi galvoti „Dieve, ką aš čia veikiu? Ir kodėl aš sutikau?“ LMKL yra kitas požiūris į rezultatą. Mes su „Tiketa“ galvojame, kad būtų smagus žaidimas, stengiamės pagyvinti komandą, prisigalvojame pramogų, o ten viskas yra žymiai rimčiau.

– Gyvenate Vilniuje, tad kaip pernai turėjote suderinti treniruotes Kaune?
– Buvome sutarę, kad pagal galimybes lankysiu treniruotes. Pradžioje važiavau į dvi treniruotes, tačiau greitai supratome, kad to yra ryškiai per mažai. Tuomet būdavo 3 kartai treniruotėms ir vienas – rungtynėms. Visgi tai buvo mažai, bet fiziškai nebuvo įmanoma daugiau. Dirbdavau iki 18 val., tuomet sėsdavau į mašiną, važiuodavau į Kauną ir apie 20 val. darydavome treniruotę. Prieš 22 val. treniruotė baigdavosi ir tuomet laukdavo kelionė į Vilnių. Ryte vėl į darbą ir visa tai kartojasi. Tikrai buvo sunku ištverti.

– Praėjusį sezoną „Aisčių-LSU“ komandoje žaidėte kartu su „Akvilės“ lygos krepšininkėmis: Helma Vyšniauskaite, Klaudija Serkevičiūte, Deimante Žukaite ir Karolina Kazočiūnaite. Kokį įspūdį paliko šios jaunos krepšininkės?
– Kiekviena turi ne tik fizines galimybes, bet ir gerą charakterį būti krepšininkėmis. Tai krepšinyje daug lemia. Jos turi visas galimybes ir pakilti aukščiau, ir save išbandyti kitose šalyse. Pernai ir pati iš jų daug išmokau.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.