Nuotr.:

Startavęs trečiasis „Akvilės“ lygos sezonas jau pirmąją savaitę padovanojo įspūdingų ir netikėtų rezultatų. Namų sienas apgynė penkios komandos, o vienintelę pergalę išvykoje pasiekė keturgubą dublį surinkusios Mildos Sauliūtės vedama „Akvilės“ lygos čempionė Alytaus „RKL-GUT.LT“.

Svetainė „akvileslyga.lt“ pristato tradicinę turo apžvalgą.

Panevėžio KKSC-Naftėnas Kauno KM Aisčiai 66-59 stat » Akvilės

Ilgai laukta pergalė. Praėjusį sezoną Panevėžio „KKSC-Naftėnas“ „Akvilės“ lygoje pralaimėjo visas 18 rungtynių, o šį sezoną komanda iškart pradėjo pergale. Panevėžietės namuose 66:59 pranoko praėjusio sezono bronzos medalių laimėtoją Kauno KM „Aisčių“ ekipą.

„KKSC-Naftėnas“ komandai net 28 taškus surinko Evelina Šataitė (6/11 dvit., 5/12 trit.). Gerokai atsinaujinusioje ir trenerę pakeitusioje „Aisčių“ komandoje po 20 taškų pelnė Simona Visockaitė ir Urtė Čižauskaitė.

Rekordas. KK „Patriotėms“ pasiekti pergalę prieš Vilniaus DPV labiausiai padėjo rekordinis pataikytų tritaškių skaičius. Ekipa smeigė net 11 tritaškių iš 19 (58 proc.) ir taip užfiksavo komandos rekordą. Prieš tai per du sezonus „Patriotės“ daugiausiai buvo pataikiusios 10 tritaškių.

Prie tokio tritaškių skaičiaus labiausiai prisidėjo 5 tolimus šūvius iš 7 pataikiusi Jurgita Šegždaitė. Po 2 tritaškius pridėjo Ramunė Eskertaitė ir Aušra Milašauskaitė, po 1 – Gražina Jočytė ir Justina Burbaitė-Mačiulienė.

DPV pataikė 5 tritaškius iš 27 (19 proc.).

Kauno derbis. Kauno klubų akistatoje triumfavo Martynos Petrėnaitės vedama KTU komanda, kuri 73:61 patiesė „LSU-Kauną“. Nugalėtojoms Petrėnaitė per 30 minučių surinko 24 taškus (9/16 dvit., 6/8 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

„LSU-Kaunas“ komandoje geriausiai pasirodė iš Kauno KM „Aisčių“ atvykusi Gerda Vitkevičiūtė. Ji per 36 minutes surinko 26 taškus (3/5 dvit., 5/10 trit., 5/6 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 12 kartų ir surinko 19 naudingumo balų.

Keturgubas dublis. 19 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų ir 14 perimtų kamuolių. Antrasis „Akvilės“ lygos keturgubas dublis ir gerokai pagerintas buvęs perimtų kamuolių rekordas (10). Šios Alytaus „RKL-GUT.LT“ komandos rungtynės Mildai Sauliūtei įsimins ilgam.

Debiutai. Pirmąsias rungtynes „Akvilės“ lygoje sužaidusioms Marijampolės ŽSM ir Vilniaus „VK-Kamanės“ komandai pasiekti pergalės nepavyko. Vilnietės 50:69 neatsilaikė prieš Vilniaus BC „Tiketą“, o marijampolietės 40:78 neprilygo Alytaus komandai.

Vilniaus universiteto komandoje galingai debiutavo 22-ejų metų 190 cm ūgio vidurio puolėja iš Slovakijos Zofia Zarevucka. Ji pergalingose rungtynėse su Vilniaus „Kibirkšties“ komanda per 29 minutes pelnė 20 taškų (10/18 dvit.), atkovojo 13 kamuolių, blokavo du metimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Sugrįžimas. Praėjusį sezoną Lietuvos moterų krepšinio lygoje žaidusi Eglė Jucevičiūtė skambia nata po vienerių metų pertraukos grįžo į „Akvilės“ lygą. Pergalingose rungtynėse „Tiketos“ aukštaūgė per 32 minutes pelnė 17 taškų (4/11 dvit., 9/10 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, blokavo tris metimus ir surinko 30 naudingumo balų.